Що являє собою кабель ВОЛЗ ?

Кабель ВОЛЗ (волоконно-оптичних ліній зв’язку) — це провід, який містить оптичні волокна або пучки волокон, вкриті оболонкою і розміщені всередині полімерної трубки з особливими властивостями.

Само по собі оптоволокно — це найтонші нитки діаметром близько 125 мікрон, створені з модифікованих видів скла або полімерних матеріалів.

Воно досить крихке саме по собі, тому конструкція кожної нитки оптичного волокна складається з серцевини-провідника і зовнішньої оболонки, що захищає її від пошкоджень. Крім цього, кабель, що містить оптоволокно, також володіє додатковими системами захисту.

Різновиди оптоволоконних кабелів В першу чергу існує логічне поділ оптоволоконних кабелів на одномодові і багатомодові в залежності від товщини провідної серцевини волокна. Вимірюється товщина модами — довжиною хвилі світла.

В одномодових вона менше і може становити близько 8-10 мікрометрів (що якраз дорівнює одному моду), а в багатомодових досягає 50-60 мікрон (що, відповідно, і відображено в назві).

Ще одна важлива класифікація — конструктивні особливості кабелю. LT-кабель — це конструкція, в якій центральна частина зайнята силовим елементом, навколо якого вже розташовуються пучки оптичного волокна. Крім того, для забезпечення надійної фіксації і відсутності люфтів всередині кабелю, його порожнечі заповнюють спеціальними смолами або гелями з гідрофобним ефектом. В такому кабелі використовується зазвичай від 8 до 24 волокон. UT-кабель — більш простий і легкий конструктив, в якому внутрішня порожнину дроти заповнена тільки волокнами. Кількість волокон в такому кабелі — від 4 до 12. FTTH — найбільш тонкий і чутливий кабель з кількістю волокон від 1 до 4. Виходячи з конструкції, стає цілком зрозуміло, що LT-кабелю, більш важкі і стійкі до факторів зовнішнього середовища, використовуються для прокладки зовнішніх комунікацій. А UT-кабелю добре показують себе при прокладці всередині приміщень. Волоконний кабель: класифікація за сферою використання Оптичний волоконний кабель — багатофункціональний тип проводу. За своїм призначенням його поділяють на види, які призначені для: Прокладки і розводки всередині будівель; Для каналізаційної прокладки (може бути броньованим чи ні); Для підземного укладання; Для підводного застосування; Для прокладки по повітрю уздовж ліній електропередач. Виходячи зі сфери застосування використовуються кабелі різної товщини, міцності і гнучкості. Чим оптичний кабель краще за інших різновидів систем передачі даних Найчастіше в якості основних конкурентів в сучасній прокладці комунікаційних мереж розглядаються оптичний кабель і кабелю типу «кручена пара». Чим краще оптичний кабель: Він забезпечує найвищу пропускну здатність сигналу. На даному етапі вона може досягати 10 Гб / с і більше. Висока швидкість прийому і передачі сигналу. Відсутність втрат сигналу: оптоволокно передає НЕ електросигнали, а світлові. Дальність передачі: в залежності від типу, оптоволоконні кабельні системи можуть здійснювати передачу на відстані від 550 метрів до 40 кілометрів. Високий ступінь безпеки: сигнал в оптоволокне добре екранується від перехоплення. Міцність кабелів: за рахунок того, що оптоволокно дуже крихке, захист кабелів з нього приділяється чимало ресурсів і в підсумку кабелі з пучками оптичного волокна показують високий ступінь резистентності до механічних пошкоджень, не бояться води, агресивних впливів середовища. Тестування і виявлення пошкоджень в оптоволокне виконується дуже просто: в місці пошкодження кабель починає пропускати світлові пучки, що призводить до неробочому станом всієї системи, яке легко відстежити. Раніше основним недоліком оптоволоконних кабелів вважалася їх висока вартість. Але за рахунок розвитку сучасних технологій і їх здешевлення цей спосіб передачі даних стає доступним кожному. А гідності і простота прокладки цього типу кабелю роблять його оптимальним варіантом для більшої частини комунікаційних систем. «