IP Домофонія
Багатоквартирні будинки, приватні території великої площі, невеликі офісні центри без центрального ресепшен – що об’єднує ці об’єкти?
Відповідь – велика відстань від вхідних дверей до дверей квартири (офісу).

Це фактор незручності, деякого дискомфорту, який виникає при зустрічі гостей або відвідувачів. Його легко подолати, встановивши недорогу, але дуже ефективну систему безпеки – IP домофон, купити який в наш час не складе особливих труднощів, тим більше, що він не потребує великих вкладень, тому що на ринку існують не тільки «наворочені» моделі, а й бюджетні варіанти відмінної якості.

IP домофон – це відносно новий тип системи контролю та управління доступом, який відрізняє практично безмежна функціональність і високу якість передачі інформації – як аудіо, так і відео.

Судячи з назви зрозуміло, що IP домофон функціонує на мережевих технологіях, на відміну від стандартних цифро-аналогових систем. Ще одним вагомим перевагою IP домофон є як правило , але не обов’язкова підтримка технології Wi-Fi, що значно спрощує установку і налаштування обладнання.

IP домофон: основні компоненти системи
Як і цифро-аналогова система домофон, ip домофон включає в себе наступний набір компонентів:
IP домофон – головний елемент системи, який не тільки відображає всю інформацію, але і є координаційним центром. Домофон має вигляд планшета, який може бути оснащений кнопкової або сенсорною панеллю керування, а більшу частину корпусу займає екран. Зазвичай, IP домофони можуть похвалитися досить великим і якісним екраном, діагональ якого стартує від 7 дюймів. Крім того, IP домофон може похвалитися цілим набором охоронних функцій, наприклад, ви можете підключити до нього камери відеоспостереження – в такому випадку він буде виступати своєрідним відеореєстратором, записуючим сигнал на карту пам’яті і монітором, що відображає відеосигнал. Також, деякі моделі підтримують підключення датчиків охоронної сигналізації – наприклад, руху або відкриття дверей / вікон, – в такому разі ip відеореєстратор виступає в ролі контролера йди хаба системи охоронної сигналізації.

IP панель виклику – не менш важливий компонент системи IP домофон. Являє собою зовнішній блок з кнопкою виклику і набором компонентів, необхідних для контролю і спілкування з відвідувачем.
Перший за значимістю компонент панелі – IP камера відеоспостереження, що має мініатюрні розміри і високу роздільну здатність зйомки. У більшості випадків воно складає 1-2 МП (FullHD), чого цілком достатньо для детального огляду відвідувача і його ідентифікації. Камера також має нічне інфрачервоне-підсвічування для зйомки в темряві і може працювати в режимі детекції руху.
Мікрофон і динамік для двостороннього аудіо зв’язку з відвідувачем – надзвичайно корисна охоронна функція, що дозволяє спілкуватися з гостем, не відкриваючи вхідні двері.
Кабельно-провідникові витратні матеріали і блок живлення – необхідні для зв’язку i IP домофону і панелі виклику, а також подачі живлення для всіх компонентів.